CEOTEKMER

CEOTEKMER Girişim Evi

Türkiye’nin ilk özel teşebbüs TEKMER’i olan CEOTEKMER teknoloji alanında; savunma sanayi, ilaç, tıbbi cihaz, biyoteknoloji, nanoteknoloji, genetik, robotik, makina, kimya, bilgi ve iletişim teknolojileri, elektrik/elektronik yazılım ve yapay zekâ gibi alanlarda üniversiteleri, eğitmenleri bu alandaki teknoloji üreten sanayilerle bir araya getirecek fikirlerin kaybolup gitmesine mümkün mertebede engel olup ürün geliştirme, ürün/süreç ve hizmet yeniliği içeren teknoloji, yenilik odaklı iş fikri ve proje sahibi girişimci ve işletmelere yönelik bireylerle buluşacak ve destek olmaktadır. CEOTEKMER’e belirlediğimiz temalarda başvuran yeni girişimcilere iş fikirlerinin ticarete dönüşebilmesi konusunda yol haritası çizmeleri hususunda eğitim ve mentörlük hizmeti verilecektir. Mentör ve danışmanlık yapan akademisyenler ile iş adamlarının oluşturduğu kurullarımızda yapılacak kapsamlı değerlendirmeler neticesinde tematik alanlarımızdan seçilen projelerin kabul işlemleri yapılmaktadır. 

CEOTEKMER tematik alanlarımız;

  • Savunma Sanayi Teknolojileri
  • Sağlık Bilimleri Teknolojileri
  • İleri Elektrik-Elektronik Teknolojileri

CEOTEKMER Girişim Evi
Başvuru

Başvuru

Online başvuru sistemi aracılığı ile yerli ve yabancı girişimciler, CEOTEKMER Girişim Evin de yer almak için başvuruda bulunabilir. Yapılacak ön değerlendirmenin ardından, başvurusu olumlu bulunan firmalar Bilim ve Teknoloji Değerlendirme Kurulu'na proje sunumlarını yapmak üzere davet edilir. BTDK' dan da olumlu sonuç alınması durumunda başvuru Yönetim Kurulu onayına sunulur. Tüm değerlendirmeleri başarılı bir şekilde tamamlayan başvuru sahipleri için CEOTEKMER' de yer tahsisi süreçleri başlar.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Amacımız

Kendi işini kurmak (girişimci olmak) isteyen kişileri veya kendi işini kurmuş girişimcileri Akademik ekibimizle ve tecrübeli İş İnsanlarımız ile bir araya getirerek, minimum maliyetle maksimum verimlilik ve etkinliğe sahip kendi işletmelerinin CEO’su olabileceği eğitim ve yönetim desteğini sağlamaktır.

Amacımız
Hedefimiz

Hedefimiz

Seçilmiş sektörlerde küresel düzeyde  rekabet edebilecek nitelikte şirketler yaratmak,
Dünya pazarlarına yönelik ileri teknoloji ürün ve hizmet üretimini desteklemek,
Üniversitedeki araştırma altyapısının ve özel sektör bilgi birikiminin ekonomik değere dönüşmesine katkı sağlamak,

Vizyonumuz

Türkiye'nin gelişmiş ülke olma yolundaki dönüşümüne katkı sağlayacak TEKNOLOJİ VE YENİLİKÇİ girişimlerin kurulmasını ayrıca mevcut olanların ölçeklendirilerek büyümelerinin  hızlandırılmasıdır.

Vizyonumuz
Misyonumuz

Misyonumuz

Yeni teknoloji üretme potansiyeline sahip olan yeni şirketlerin kurulmasını ve mevcut küçük şirketlerin büyümesini teşvik ederek girişimcilerinin ticarete dönüşebilecek fikirlerini ele alıp minimum maliyetle maksimum verimi sağlayacak projeler üretme potansiyelinin arttırılmasıdır.